LUSTI SCT - Ski cross technologies

 

Ski-obchod logo V září 2012 jsme spustili eShop se sportovním vybavením ski-obchod.cz, aktuální informace o lyži Lusti SCT byly přesunuty na stránku ski-obchodu - Lusti SCT do sekce lyží LUSTI.

Popis

 • Sandwichové provedení
 • Dřevěné jádro
 • Triaxiální prepregové (laminátové) a titanalové nosné vrstvy
 • Sintrovaná závodní skluznice

Charakteristika

Universální lyže svou konstrukcí a geometrií zařazené mezi závodní slalomky a obřačky. Použitá závodní technologie předurčuje lyže pro pokročilé lyžaře, lyžařské experty i závodní lyžování.

Rozměry (délka - rádius)

 • 152 cm - R 14 m (105-66-95 mm)
 • 157 cm - R 14 m (109-66-97 mm)
 • 162 cm - R 15,3 m (108-66-96 mm)
 • 167 cm - R 14,5 m (113-66-101 mm)
 • 172 cm - R 16,8 m (110-67-98 mm)
 • 177 cm - R 15 m (118-66-104 mm)
 • 182 cm - R 18 m (112-67-100 mm)
 • 166 cm - R 13 m (130-77-112 mm)
 • 176 cm - R 15 m (130-77-112 mm)

 

Ski-obchod logo V září 2012 jsme spustili eShop se sportovním vybavením ski-obchod.cz, aktuální informace o lyži Lusti SCT byly přesunuty na stránku ski-obchodu - Lusti SCT do sekce lyží LUSTI.

 

 


Poslední příspěvky v diskuzi:

Do diskuse není možné momentálně přispívat.

V podstatě samé výhody

Lyže LUSTI SCT od prvního do posledního okamžiku mi byla narosto nejsympatičtější lyží, jakou jsem kdy měl možnost zkusit. Sžití s touto lyží bylo prakticky okamžité. Stabilita, možnost jakési důvěry v obloucích na většíně druhů svahu je samozřejmostí. Narozdíl od RCT je tato lyže poněkud měkčí a tedy i tolerantnější k drobným carvingovým prohřeškům. Ortodoxní, technicky dokonalí carvingáři budou pravděpodobně očekávat trochu víc, všechni ostatní zdatní carveři budou nepochybně víc než nad míru spokojeni. SCT má jako i další modely zančky LUSTI v podstatě samé výhody (bezchybný český výrobek, příznivá cena, kvalitní alternativa k mnohdy předraženým zahraničním produktům, dostupný sevis atd.). Jedinou nepatrnou nevýhodou je na můj vkus poněkud vyšší hmotnost, která ale v žádném případě nemá žádný negativní vliv na jízdu a tím méně i na lyžařské vyžití. Lyžař se prostě na cestě k vleku malinko pronese.

13.12.2009 15:43:44 vložil uživatel filkrat

SCT – výborná univerzálka

Byl jsem velice příjemně překvapen jejím chováním (stabilitou) ve vyšší rychlosti. Lyže umožňuje i krátký carvingový oblouk, to už však vyžaduje nižší postoj a trochu více práce. SCT mě nezklamala ani odpoledne, na ne příliš kvalitním povrchu a nezradila mne ani v boulích. Celkový dojem z lyže LUSTI SCT je velice pozitivní. Tuto lyži bych však doporučil zejména velmi pokročilým lyžařům, díky její hmotnosti však zejména mužského pohlaví...

8.12.2009 11:30:30 vložil uživatel trdlo

To není ledajaký univerzál

Než jsem stoupl na LUSTI SCT, byl jsem trochu skeptický, "zase nějaký all round" říkal jsem si, a protože na kvalitních univerzálkách jezdím asi nejčastěji, nečekal jsem nic nového. Po pár jízdách jsem ale zjistil, že to není ledajaký univerzál. SCT rozhodně patří mezi ty tužší a bohužel také těžší univerzálky, což znamená že vyžadují trochu dřiny, odměňují se ale velmi přesným vedením a jistotou v oblouku. Díky jejich poloměru umí tyhle prkýnka relativně krátký oblouk, naopak jejich tuhost je výhodou do vyšší rychlosti. Prostě univerzálka na vysoké úrovni, jak má být a ještě k tomu za velmi příjemnou cenu. Já hlasuju pro!

5.12.2009 15:29:08 vložil uživatel klika

LUSTI SCT 167cm / R14,5m - I ja, s myma jezdeckejma schopnostma, jsem neskoncil na zadech

Ve zkratce bych ty lyže srovnal s tim, co mam ja (Fischer RC4 Race C, 170/R16), rozdíl v chování je poplatnej jinýmu radiusu. Zkoušel sem je hlavně dopoledne na Stubai, na te zadni kotve (mirna rovinka, pak sirokej padak) Dlouhej oblouk po hrane byl bez problemu, bavilo me to, zdalo se mi, ze je treba trochu vetsi rychlost na nastup do oblouku. Naopak prehraneni bylo rychly, to se mi libi. Je to zrejme tim, ze je to lyze na sjezdovku... V tomhle typu oblouku jsem byl s tema lyzema spokojenej, otazka je, zda by na podobnym upravenym mekkym povrchu neuspela i mnohem horsi lyze... Kratkej oblouk po hrane na tom prudsim byl taky dobrej, protoze i ja s myma jezdeckejma schopnostma jsem neskoncil na zadech:) Ta lyze je hodna a i odpusti nejakou tu chybycku nebo i vesti zaklon jako v mym pripade:) Na tech tvrdsich mistech, co tam byly, dobre drzela - asi chodi na servis casteji nez moje lyze:) Kdyz jsem to pak pustil do dlouheho otevreneho oblouku nebo spis sjezdu, tak jsem pri vyssich rychlostech na tom trochu rozbitym dojezdu citil lehkou nejistotu, ale to je spis mym nestabilnim kolenem nez nestabilni lyzi:) Az si budu kupovat novy lyze, tak o tyhle znacce budu uvazovat. Zalezelo by pak asi na cene... Kdyby ty lusti byly podobne drahy jako ty my fiserky, tak asi beru fiserky, ale kdyby byly lacinejsi, taj si je klidne koupim. Pic, Petr

29.11.2009 18:21:15 vložil uživatel mestanek

S troškou do mlýna

Ahoj, nepatřím sice mezi zkušené lyžaře, ale snad svým názorem přispěji. Měl jsem možnost jezdit na lyžích SCT Lusti a jsou to velmi kvalitní lyže, sice trochu těžší, ale jinak se mi jezdilo velice dobře. Z počátku jsem se přizpůsoboval kvalitě sněhu, která se během dne měnila. Jejich kladné vlastnosti vystoupily na povrch při středně vysokých rychlostech, avšak ani při vyšších rychlostech jsem neztratil jistotu nejen v oblouku a v brždění. Hodnotím je velice positivně.

29.11.2009 16:51:32 vložil uživatel jadst

Vyzkoušela jsem LUSTI SCT 152cm, radius 14m

Je to lyze s dobrou ovladatelnosti, chce vic proslapnout, je tvrdsi a na kvalitnim, tvrdym povrchu super drzi, ale nohy musi makat. Pri nerovnostech na svahu (muldy) je hodne prace udrzet v drivu, jakmile se vaha na lyzi spatne rozlozi, neposloucha :) Doporucuji pro lyzare pokrocilejsi. Brzy zas nekdy SKOL!

24.11.2009 22:07:02 vložil uživatel Martina

LUSTI SCT 152 cm, R 14 m

Lyže, která výborně držela jak v carvingovém oblouku, tak i ve smykovém oblouku. Nevýhodou pro mě byla vysoká tvrdost lyže, kvůli které jsem lyži nemohla dostatečně prošlápnout, což například na zmrzlé sjezdovce zhoršovalo její ovladatelnost. Ale obecně lyže i na ledu dobře držela. Celkově bych lyži hodnotila jako výbornou univerzální lyži, která je dobře ovladatelná a dobře drží i na ledovatém povrchu, ale svojí tvrdostí je tato lyže vhodná spíše pro muže nebo fyzicky hodně zdatné lyžařky (já sem asi slaboch :D).

23.11.2009 16:37:42 vložil uživatel Heliw

Vyhledávání: Hledat