LUSTI RCT - Race carving technologies

 

Ski-obchod logo V září 2012 jsme spustili eShop se sportovním vybavením ski-obchod.cz, aktuální informace o lyži Lusti RCT byly přesunuty na stránku ski-obchodu - Lusti RCT do sekce lyží LUSTI.

Popis

  • Sandwichové provedení
  • Dřevěné jádro
  • Triaxiální prepregové (laminátové) a titanalové nosné vrstvy
  • Sintrovaná závodní skluznice

Charakteristika

Závodní technologie předurčuje lyže především pro velmi pokročilé lyžaře a lyžařské experty.

Rozměry (délka - rádius)

  • 140 cm - R 8 m (121-67-110 mm)
  • 145 cm - R 8,5 m (123-68-112 mm)
  • 150 cm - R 9 m (124-68-113 mm)
  • 155 cm - R 10 m (124-69-113 mm)
  • 160 cm - R 11 m (124-70-113 mm)
  • 165 cm - R 12 m (124-71-113 mm)

 

Ski-obchod logo V září 2012 jsme spustili eShop se sportovním vybavením ski-obchod.cz, aktuální informace o lyži Lusti RCT byly přesunuty na stránku ski-obchodu - Lusti RCT do sekce lyží LUSTI.

 

 


Poslední příspěvky v diskuzi:

Do diskuse není momentálně možné přispívat.

Lusti RCT (165,R12)

Chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně lyže RCT (165,R12, střed 71). Už 5-tou sezónu lyžuji na Lusti RT 155. Chci se zeptat,zda RCT-čka budou držet lépe v měkkém sněhu a zda to nebude moc velký krok zpět pro oblouk krátký.Díky

7.2.2010 15:17:47 vložil uživatel Mayki05

RE: Lusti RCT (165,R12)

Dobrý den, RCT 165 ve srovnání s RT 155 rozhodně není výrazný krok zpět ke krátkému oblouku, což napovídají podobné rádiusy, je to však lyže širší a o něco málo měkčí. V měkkém sněhu mi je rozhodně příjemnější RCT, RT na druhou stranu výborně chutná na ledu. S RCT mám zkušenost s délkami 140cm a 150cm, delší jsem na nohách neměl, pokud bych si měl vybírat mezi RT a RCT, tak RT beru ráno a RCT po 11h. RCT jsou jasně lyže též na dobře utaženou pistu, ale nemusí být tak tvrdá.

8.2.2010 9:42:52 vložil uživatel klika

Zkušený carver bude nadšen!

Po prvních několika desítkách metrů na lyžích typu RCT (a lyží Lusti vůbec) jsem byl mile překvapen stabilitou při středních až vyšších rychlostech, možností spolehnout se. Nutno ale zároveň podotknout, že se jedná dost o tvrdé lyže. Pro bezchybnou jízdu je nutné perfektní zvládnutí carvigových oblouků; tj. lyže velmi nerada odpouští sebemenší chyby. Zkušený a ne pouze rekreační lyžař bude nadšen!

13.12.2009 15:46:49 vložil uživatel filkrat

Lusti RCT (155cm, R10m) - Točí bez větší námahy

Tato lyže je svým chováním i zpracováním velmi podobná slalomce. Největší rozdíl bych viděl ve stabilitě při vyšších rychlostech, kde sehrál roli relativně malý radius. Doporučil bych ji všem pokročilým lyžařům se zvládnutou carvingovou technikou - lyže skvěle sedí a krásně točí bez větší námahy.

8.12.2009 20:44:47 vložil uživatel mbalcar@tiscali.cz

Příjemnej pád...fakt

Srovnání, který připadá v úvahu je s mejma lyžema - slalomkama, o kterejch jsem si myslela, že jsou naprosto dokonalý a po vyzkoušení Lusti jsem samozřejmě změnila názor. Jelo se mi na nich nepopiratelně lépe a vzhledem k tomu, že se bojím padat a na těhle lyžích jsem sebou s přehledem třískla na sjezdovku, tak musím říct, že jsem otestovala i lyže při pádu. Příjemnej pád...fakt. Já jsem z něho snad i měla radost, prostě jsem zase měla ten pocit, že člověk spadne a nic se mu nestane, pro mě to v tu chíli byla lyže na které jsem se cítila bezpečně. Lyže velmi snadno ovladatelná, velmi točivá, ale i ve vyšší rychlosti si udržuje svoji stabilitu a dá se s ní vyjet střední oblouk - nikoli však dlouhý oblouk ve vysoké rychlosti - logicky, takže je to hezké dynamické povození. Citlivá na těžiště vzhledem k široké špičce - širší než u mojí slalomky, nejezdit v záklonu, špička pak placá o podkald - a potrestá vaši chybu. Určitě bych podtrhla stabilitu lyže, která perfektně drží na hraně, je fakt, že to dopoledne byli témeř dokonalé podmínky. Ale z toho, že mi to prostě v oblouku na ledu nekouzne, jsem byla uplně hotová Abych zjistila opravdové kvality lyže chtělo by to asi vyzkoušet i za různých podmínek terénu. Závěrem bych tedy chtěla říct, že převládájí samozřejmě v hodnocení lyže plusy, jako mínus bych viděla, váhu lyže. Z pohledu holky by mi to velmi odrazovalo od koupi této lyže...na to bych fakt potřebovala nosiče nebo středisko, kde jsou jenom sedačkovky ne kabinky. Jednoduše řečeno, jak lehce jsou ovladatelné na sněhu na nohou, tak velmi težko se s nimy manipuluje když je máte v ruce. shark°a

6.12.2009 17:14:02 vložil uživatel lagrik@seznam.cz

RCT Lusti

Tuhle lyži jsem poprvé spatřil asi před dvěma lety a naprosto mi fascinovali její rozměry. Letos na Stubai jsem Lusti RCT vyzkoušel a musím říci, že takhle točivé lyže s takovou dávkou jistoty v oblouku jsem na nohou ještě neměl. Díky svému poloměru krojení Vám lyže začne pod nohama výrazněji zatáčet už v docela malých rychlostech a dovedeteli svou techniku k dokonalosti, dostanete se k neuvěřitelným náklonům. Svojí tuhostí je tahle lyže určená spíše pro pokročilejší lyžaře, kteří jsou schopni z lyže vymáčknout maximum při středních a vyšších rychlostech, já ji hodnotím velmi kladně a pro carvingové nadšence je to rozhodně ta správná volba.

5.12.2009 15:29:08 vložil uživatel klika

Překvapivě klidné, navzdory velkému krojení

Testované lyže RCT 155 R10 mi prekvapily svojí vyšší váhou, což bylo ale vyváženo výborným držením v carvingovém oblouku a zahájit na nich jízdu po hrane jde skoro samo. Dobré vlastnosti mely i pri klasickém smýkaném oblouku. Prekvapive klidné, navzdory velkému vykrojení, byly i pri jízde ve vysoké rychlosti po spádnici.

29.11.2009 9:15:29 vložil uživatel petajaros@gmail.com

LUSTI RCT 155 cm, R 10 m

Moje první zkušenost s ryze carvingovou lyží. Rádius 10 m umožňoval vychutnat si naplno jízdu po hraně, lyže poměrně dobře držela i na ledovatém povrchu. Lyže pro mě byla velmi tvrdá, nemohla jsem jí dostatečně prošlápnout, což zhoršovalo její ovladatelnost na zmrzlém povrchu. Výborná lyže pro vychutnávání carvingu, která dobře drží v oblouku, ale hodně široká špička mně osobně poněkud překážela při jízdě v boulích. Stejně jako u modelu SCT bych tento model doporučila spíše mužům a fyzicky velmi zdatným lyžařkám, já sem asi slaboch.

23.11.2009 16:37:43 vložil uživatel Heliw

 

Vyhledávání: Hledat